Obraz blog

Artykuł pokazuje, jak ważny jest wybór dobrego wykonawcy strony internetowej. Warto wybrać osobę i firmę z doświadczeniem. To oszczędność pieniędzy, newsów i czasu.

Postarajmy się zdefiniować dobrego wykonawcę strony WWW. To firma/osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie. Może się wykazać bogatym portfolio. Charakteryzuje ją uczciwe podejście, miły i rzetelny kontakt z klientem. Cieszy się dobrą opinią klientów.

Rynek twórców stron WWW jest bogaty. Możemy powiedzieć, że Polacy to wspaniali graficy, programiści, informatycy. Specjaliści w dziedzinie Internetu, pozycjonowania itp. Należymy do ścisłej światowej czołówki i jesteśmy doceniani nie tylko w starym kraju, ale także na całym świecie.

Specjalistę charakteryzuje wieloletnie doświadczenie.

Po ciemnej stronie mocy

Niestety rynek jest wręcz zalewany przez początkujących twórców stron internetowych. Nie tylko stosują oni rażąco niskie ceny licząc na prosty i szybki zysk, ale oferują wątpliwej jakości produkty. Często to osoby, które zainteresowały się programowaniem, liznęły temat i już w swoim mniemaniu mogą zająć się profesjonalnym web designem. Poznasz ich po tym że:

 • Tworzą proste, szablonowe projekty (tzw. gotowce wielokrotnego użytku)
 • Jak już zapłacisz za stronę, to trudno się z nimi skontaktować
 • Nie zapewniają opieki nad stroną i nie gwarantują jej działania przez dłuższy czas
 • Sam musisz instalować stronę, kupić serwer hostingowy
 • Mają problemy z wykonaniem rozbudowy strony o kolejne, złożone moduły (wymaga to dobrej znajomości programowania).
 • Zbywają Cię i wszystkie Twoje prośby. Szukają innych klientów i szybkiego zarobku.

Można zadać pytanie, czy tworzone przez nic strony zostały przygotowane w oparciu o legalne i licencjonowane oprogramowanie? Czy używają licencjonowanych zdjęć?

Dlaczego stawia się na specjalistę?

Jeżeli czytałeś książki motywacyjne, psychologiczne lub podobne, to wiesz, że średnio przyjmuje się tam, iż specjalistą staje się po siedmiu latach intensywnej pracy i nauki w danej dziedzinie.

Sam programuję i tworzę strony internetowe od czasu, kiedy w Polsce Internet był mało popularny i trudno dostępny. Mogę o sobie powiedzieć, że jestem specjalistą w dziedzinie tworzenia stron. Przygotowałem setki stron, tysiące skryptów programowych, narysowałem wiele projektów graficznych i ... ciągle chcę to robić.

Internet rozwija się z ekspresowym tempie. Nieustannie trzeba czytać nowe książki, rozwijać swoje umiejętności. Jeżeli ktoś był dobry w te klocki, ale przestał się rozwijać 5 lat temu, to musi zaczynać praktycznie od nowa. Tylko w ciągu ostatnich lat strony internetowe przeszły gigantyczną metamorfozę. Tak samo jest z każdą dziedziną życia: gotowanie, mechanika samochodowa, moda itp.

Czy jeżeli zepsuje Ci się samochód, to chcesz naprawić go byle jak? Samochodem wozisz swoją rodzinę. Bezpieczeństwo bliskich nie ma ceny. Dlatego opiekę nad autem powierzasz specjaliście. Tak samo ze stronami. Naprawdę chcesz powierzyć rozwój i markę swojej firmy osobie bez doświadczenia?

Jakiś czas temu znajoma osoba zleciła przygotowanie strony internetowej swojego ośrodka wczasowego firmie lub osobie, która kompletnie się na tym nie zna. Przed realizacją zadania wysłałem wiele wskazówek, opisując to na co zwrócić uwagę w trakcie pracy (wiedziałem, że to nie moja firma zostanie wybrana do tego zdania).

Niestety efekt prac był po prostu fatalny. Nowa strona nie spełnia żadnych standardów. Nie ma tam żadnego tekstu, a wszystkie treści zapisano niewyraźną czcionką na obrazach jpg. Strony nie da się odczytać na urządzeniach mobilnych. Nie wiem ile zapłacono za tę stronę, ale wiem, że pieniądze wywalono w błoto. Co więcej właściciel strony raczej straci wielu klientów. Trudno mi uwierzyć w to, że znajdzie się odważny do odwiedzenia lokalu po obejrzeniu tak kiepskiej strony.

Co da Ci specjalista?

Myślą przewodnią artykułu jest zachęta, abyś wybrał lub wybrała ofertę firmy naprawdę specjalizującej się w dziedzinie stron WWW. Wtedy masz gwarancję:

 • Dostaniesz dobrze zrobioną, piękną stronę internetową
 • Kod programistyczny (HTML, PHP itp.) zostanie zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek
 • Często wykonawca umieści stronę na swoim serwerze (nie musisz się martwić o sprawy techniczne)
 • Od razu zostaniesz poinformowany o kosztach wykonania strony i terminie realizacji
 • Bez trudu Twoją stronę z czasem będzie można rozbudować o nowe moduły, elementy, treści
 • Zyskasz dostęp do fachowych porad, pomocy eksperta itp.
 • Twoja strona zostanie przygotowana w oparciu o legalne i licencjonowane oprogramowanie.
 • Dostaniesz fakturę VAT, która potwierdzi, że wykonawca jest legalnie działającą firmą i płaci podatki w Polsce. Otrzymasz prawa do swojej strony internetowej.

Specjalista równa się oszczędności?

Wybór specjalisty to oszczędność:

 • Czasu: ponieważ specjalista zadba o wszystko. Nie trzeba będzie poprawiać stworzonej strony. Ty zajmiesz się prowadzeniem swojego biznesu.
 • Pieniędzy: zapłacisz raz za dobrą usługę. Strona internetowa będzie działała cały czas, nie trzeba będzie jej naprawiać, a nawet zatrudniać drugiej firmy, która wykona lepszą stronę od nowa

Oczywiście zapraszam do wybrania firmy WebInspiracje. Można również przeszukać Internet i znaleźć oferty innych firm. Jest ich wiele. Jak pisałem nasz kraj może pochwalić się świetnymi specjalistami i wszyscy oni czekają na Ciebie.

Proszę tylko: unikaj amatorów. Czy stać Cię na słabą stronę internetową? Jesteś tak bogaty by tracić pieniądze i klientów?


Wyszukaj artykuły po tagach:


Proponowane podobne artykuły:

Wycena strony internetowej

Wycena jest darmowa

Wycena strony

Jeżeli chcą otrzymać Państwo indywidualną wycenę Waszej strony, prosimy wypełnić formularz.