Obraz blog

Jeżeli chcesz prowadzić rozbudowaną stronę internetową, która często będzie aktualizowana to zaproponuję Ci moim zdaniem najlepszy program do realizacji tego zdania: InspiracyjnyAdmin.

CMS to system zarządzania treścią. Z jego pomocą każdy może zarządzać zawartością swojej strony internetowej - nie znając się kompletnie na programowaniu. Treści wpisuje się w pola formularzy. Są one zapisywane w bazie danych, a następnie odczytywane przez kod programowy strony i na niej wyświetlane.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo CMS-ów. Część z nich darmowa, część płatna. Jedne lepsze, a drugie gorsze. Zakładam, że czytając ten artykuł czytelnik wie jakie są najbardziej popularne CMS-y i ma pewien obraz tego, który z owych systemów byłby dla niego najlepszy.

Najpopularniejsze darmowe CMS-y są dobrymi programami. Idealnie nadają się do bloga i prostej strony. Wybierając takie opcje praktycznie nie trzeba znać się na stronach internetowych, ponieważ w większości przypadków kupując pakiet serwera hostingowego instalację darmowego CMS-a można wykonać klikając ikonę w panelu obsługi serwera.

Wady darmowych i popularnych CMS-ów

Niestety naprawdę świetne CMS-y mają też wady, o których nie każdy ma pojęcie. Często dowiadujemy się o nich już po wystąpieniu problemu. Przede wszystkim modyfikacja programu CMS wymaga znajomości programowania (zwłaszcza języka PHP). Często instalacja wtyczek, poprawek itp. wymaga przynajmniej dobrej znajomości zasad działania serwerów. Modyfikacja szablonu, grafiki itp., to często konieczność nauki języka PHP lub HTML. Zmiana pracy z bazą danych to już wyższa szkoła jazdy. Zdarzają się też przypadki, w których po wgraniu aktualizacji do programu strona przestaje działać (przyczyn może być wiele np. brak zainstalowanej na serwerze najnowszej wersji interpretera PHP).

Na rynku można kupić specjalne szablony stron do systemów CMS. Dzięki temu możemy prowadzić piękne witryny. Ceny tych lepszych wynoszą często 50 dolarów. Do tego doliczamy koszty serwera (powiedzmy ok 100zł rocznie) i z darmowej strony robi się płatna usługa, o której poprawne działanie musimy zadbać sami!

O ile twórcy popularnych i darmowych CMS-ów dokładają wszelkich starań, aby obsługa ich programów była prosta, o tyle często nie obejdzie się bez pomocy specjalistów.

Dlaczego i jak powstał Inspiracyjny Admin?

Przez pięć lat pracowałem jako informatyk w jednym z dużym urzędów. Prowadzono tam stronę internetową oraz Biuletyn Informacji Publicznej. Przełożeni tego urzędu (co się chwali) zdawali sobie sprawę z możliwości jakie daje Internet i kładli duży nacisk na to, aby strony były aktualne i zawierały ciekawe informacje. Nasza wspólna praca doprowadziła do tego, że ów urząd przez pewien czas klasyfikowany był w top 10 krajowych!

Problemem okazało się przekonanie urzędników do samodzielnej publikacji tekstów na stronie. Owszem: można powiedzieć, że mieli ważniejsze sprawy i nie chciało się im tego robić, ale geneza problemu jest inna. Programy, których używali wcześniej były tak złe, że na długie lata zablokowały w nich chęci do pracy ze stronami WWW. Można powiedzieć, że bali się publikować treści, ponieważ było to dla nich trudne i wydawało się im, że mogą zniszczyć stronę. Nie dziwiłem się temu, ponieważ w owej pracy przerobiłem mnóstwo słabych programów, pisanych szybko, byle jak, bez pytania klientów o uwagi.

Wtedy zrozumiałem, że na rynku brakuje programu CMS, który naprawdę każdemu ułatwi i umożliwi prowadzenie strony przy założeniu, że redaktor treści naprawdę nie będzie musiał się znać na serwerach, programowaniu, aktualizacjach itp. I tak narodziła się idea programu InspiracyjnyAdmin. Prace nad nim trwały rok. Poprzedziło je zbieranie opinii użytkowników (osób, które prowadzą strony). Prześledzono setki stron, głównie anglojęzycznych z najnowszymi technologiami stosowanymi w CMS-ach. Obserwowano fora internetowe. Dzięki temu przygotowano idealną bazę do opracowania świetnego programu.

Taki jest InspiracyjnyAdmin

Program można „podpiąć” do praktycznie każdej strony. Można z jego pomocą prowadzić Biuletyn Informacji Publicznej spełniający normy prawa i standard WCAG 2.0. Prowadzić portale miast, urzędów, strony szkół, parafii. Można prowadzić blogi, strony firmowe, strony zespołów sportowych. Wszystko jest banalnie proste.

Główne możliwości programu:

  1. Twoją stronę może prowadzić dowolna liczba osób (redaktorów). Możesz dowolnie określić to, co dany redaktor aktualizuje na stronie.
  2. Wszystkie pliki wgrywasz metodą przeciągnij i upuść. Do galerii zdjęć program sam stworzy miniaturki i pokazy slajdów. Wstawienie obrazów, plików, galerii zdjęć i filmów video do treści artykułów jest banalnie proste, a program zadba oto, aby poprawnie zostały one pokazane na każdym typie ekranu: od komputera stacjonarnego do smartfona.
  3. Każda tworzona treść jest dopasowywana automatycznie do urządzeń mobilnych (na wszystkich ekranach prezentuje się poprawnie)
  4. Możesz dowolnie rozbudowywać menu strony. W każdej chwili możesz przesuwać elementy menu.
  5. Możesz tworzyć rozbudowany system aktualności (taki sam lub lepszy jak na stronie raclawice.net).
  6. Możesz dołączać do strony dodatkowe moduły: ankiety, notatki, wyskakujące okna, kalendarz wydarzeń. Możesz dodać kalendarium historyczne, informacje o solenizantach, czasy wschodu i zachodu słońca dla Twojej lokalizacji, fazy księżyca, cytaty itp.
  7. Widzisz dokładne statystyki oglądalności Twojej strony.
  8. Żaden plik nie przepadnie. Można odzyskać wszystkie, nawet przypadkowo usunięte załączniki.
  9. Tworząc strony możesz podglądać ich treści jeszcze przed zapisaniem i udostępnieniem dla czytelników.
  10. I dużo, dużo więcej.

Dodatkowe korzyści z wyboru Inspiracyjnego Admina:

Program działa w oparciu o chmurę internetową. Oznacza to, że aktualizacje są natychmiast dostępne dla wszystkich klientów. Kiedy jedna osoba zgłosi ciekawą propozycję ulepszenia programu, to po jej dodaniu od razu korzystają z tego wszyscy pozostali.

Wystarczy zamówić stronę internetową w naszej firmie, a my połączmy ją z programem Inspiracyjny Admin. Serwer dostaniesz w pakiecie. W ten sposób oszczędzasz mnóstwo pieniędzy otrzymując przy tym świetną usługę.

Mówisz-masz, potrzebujesz-dostajesz

W chwili pisania tego artykułu z programu korzystają już pierwsi klienci. Ich opinie chwalą program za ogromne możliwości i prostotę pracy. Co ciekawe zachęcam ich do pisania uwag. Zgłaszania propozycji ulepszenia programu. Nie dalej jak tydzień temu jeden z klientów zauważył, że w przypadku redagowania treści strony dobrze byłoby zapisać tekst „na potem”. Wrócić do niego za jakiś czas, poprawić ew. błędy i dopiero wtedy pokazać czytelnikom. I ta aktualizacja jest już przygotowywana, i wkrótce zostanie dołączona do aplikacji.

Takie uwagi klientów są bezcenne, ponieważ dzięki nim wiemy jak ulepszyć nasz program. Tym samym może to być najlepsza tego typu aplikacja na świecie :). Współpraca obu storn daje świetne efekty.

Dlaczego warto wybrać InspiracyjnyAdmin?

Wiesz już, że program oferuje mnóstwo opcji. Warto zauważyć też dodatkowe, czasem niewidoczne na pierwszy rzut oka korzyści. Klienta kompletnie nie interesuje problem techniczny. Nie musi nic instalować, martwić się o aktualizacje itp. Nie trzeba kupować dodatkowego serwera. Program działa na każdym urządzeniu, które ma połączenie z siecią Internet.

InspiracyjnyAdmin przygotowały osoby, które same prowadzą i aktualizują strony WWW. Znają się na tym. Dzięki temu aplikacja jest funkcjonalna i intuicyjna. Wystarczy kilka minut, aby opanować zasady pracy z programem. W programie dostępny jest moduł pomocy, w którym publikowane są porady i wskazówki dotyczące pracy z adminem.

Nie jest to kolejny trudny i niezrozumiały program, który działa wolno i wygląda brzydko. InspiracyjnyAdmin udowadnia, że program CMS może oferować mnóstwo możliwości, być przy tym ładnym i prostym w obsłudze. Hasłem reklamującym program jest zdanie: teraz każdy może prowadzić swoją stronę internetową. Przekonaj się o tym i Ty.

Zapraszam na stronę internetową i-admin.pl, która opisuje nasz wspaniały program. Chętnie też odpowiem na Państwa pytania dotyczące tej aplikacji.


Wyszukaj artykuły po tagach:


Wycena strony internetowej

Wycena jest darmowa

Wycena strony

Jeżeli chcą otrzymać Państwo indywidualną wycenę Waszej strony, prosimy wypełnić formularz.