Firma WebInspiracje ma własny Inspiracyjny CMS

Zobacz, jak łatwo można prowadzić własną stronę internetową

Odpowiedź znajduje się 830 pikseli niżej...

CMS, z czym to się je?

Wiele osób słyszało coś o CMS-ie, ale często nie każdy wie, z czym się to je. Już wyjaśniamy.

CMS, to system zarządzania treścią, czyli program, dzięki któremu personel nietechniczny (czyli ktoś, kto nie jest informatykiem, a prowadzi stronę) może łatwo, szybko i wygodnie zarządzać treściami strony Internetowej. Poprzez zarządzanie rozumie się: dodawanie treści, edycję menu, dodawanie obrazów, tworzenie galerii i dużo więcej, w zależności od możliwości programu CMS.

Pod względem technicznym CMS oddziela program wyglądu strony od jej treści. CMS potrafi potem generować stronę na podstawie treści zapisanej przez Redaktora. Redaktora przy tym nie interesują aspekty techniczne. Edycja strony przypomina pracę z programem Word.

Kiedy potrzebny jest CMS?

 • Jeśli chcesz uruchomić stronę: urzędu, szkoły, sołectwa, parafii, BIP, witrynę często aktualizowaną z dużą liczbą artykułów. Wtedy CMS jest idealnym rozwiązaniem: można łatwo zarządzać treściami i dbać o aktualność witryny.

A kiedy CMS to nienajlepszy pomysł?

 • CMS nie jest potrzebny, jeśli tworzona jest prosta strona typu wizytówka z kilkoma podstronami, gdzie prezentuje się ofertę, zaprasza do kontaktu i opisuje firmę. Taka treść zwykle przygotowywana jest jeden raz i publikowana, a jeśli już musi być zmieniona, wykona to specjalista.
Ikona
Ikona

Możliwości są ogromne

Być może mieliście już Państwo styczność z programami CMS: niektóre są darmowe, inne płatne, wszystkie mniej lub bardziej zaawansowane. Być może jesteście Państwo w stanie opisać ich wady i zalety...

Firma WebInspiracje odpowiada na potrzeby Redaktorów stron i w 2017 roku oddała do użytku swój autorski system CMS InspiracyjnyAdmin. Program wyjątkowy z kilku względów:

 • Można z jego pomocą prowadzić dowolną stronę: szkoły, gminy, miasta, sołectwa, parafii, BIP, klubu sportowego i wiele innych.
 • Każda taka strona jest też automatycznie dopasowana do tabletów i smartfonów.
 • Redaktor tylko zarządza treściami, a nasz program dba o to, aby były one poprawnie prezentowane u każdego czytelnika
 • Redaktor nie musi martwić się o wielkości obrazów, typy plików, ich rozmiary, nazwy plików. O to wszystko zadba program
 • Praca z programem jest dziecinnie prosta
 • Można nie tylko prowadzić aktualności, galerie zdjęć, ale także dowolnie modyfikować i zmieniać menu, zarządzać kalendarzem wydarzeń, dodawać wyskakujące okna, banery, a nawet publikować informacje pogodowe ze swojego regionu
 • Stronę może prowadzić wielu Redaktorów, każdemu z nich możesz przydzielić prawa i ustalić, co może, a czego nie zmieniać na Twojej stronie
 • Program działa w oparciu o chmurę internetową, można prowadzić swój serwis z dowolnego miejsca na świecie.
 • Program dba o to, aby Twoje treści były też przyjazne dla osób niedowidzących...

Brzmi ciekawie? Zobacz pełny opis możliwości.

Tak było, czyli z pamiętnika informatyka

Przez pięć lat pracowałem jako główny informatyk w pewnej instytucji - od kolegów i koleżanek pracujących w szkołach, urzędach itp. słyszałem o całej masie problemów związanych z prowadzeniem stron. Ich strony nie były często aktualizowane. Praca była trudna, kłopotliwa. Programy zamiast pomagać, przeszkadzały.

Kiedy powstała firma WebInspiracje, od razu narodził się pomysł, aby wdrożyć program, który maksymalnie ułatwi Redaktorom prowadzenie stron WWW i sprawi, że praca ta będzie przyjemnością.

Zebrałem krytyczne uwagi dotyczące innych systemów, zarówno tych darmowych, jak i płatnych oraz oceniłem, co sprawia Redaktorom treści najwięcej problemów. Za główny cel postawiłem sobie stworzenie programu, który będzie mógł obsługiwać każdy użytkownik komputera już po pierwszym zalogowaniu do niego.

I taki właśnie jest Inspiracyjny Admin. Materiały wrzucasz metodą przeciągnij i upuść, program sam skaluje za duże zdjęcia, generuje pokazy slajdów i kalendarz wydarzeń oraz dużo więcej. Co ważne: stworzenie treści strony zajmuje jedynie kilka minut. A jeśli popełnisz błąd, to możesz go łatwo naprawić. Program dba o to, aby artykuły były dobrze indeksowane przez wyszukiwarki i pięknie wyglądały na ekranie komputera, tabletu oraz smartfonu.

Stanisław Stadnicki - główny programista programu

Ikona Ikona
Ikona FB